מידע מקצועי
פורמייקה : מוצר תעשייתי המיועד בעיקר לציפוי משטחים ועשוי מנייר קראפט (נייר אריזה) מוספג במלמין נוזלי וכבוש בטמפרטורה גבוהה. הפורמייקה עשויה לרוב שתי שכבות, כאשר שכבת הבסיס היא בצבע חום כהה והשכבה העליונה צבעונית עם מרקם פני שטח מסוגים שונים. השימוש העיקרי של הפורמייקה הוא ציפוי לוחות. משתמשים בו לציפוי רהיטים (פנימי וחיצוני) על פלטות חתוכות מראש. וכן גם ב- ציפוי פלטות בתהליך הייצור

סוגי פורמייקות

פורמייקה רב שכבתית - לאלמנטים דקורטיביים.

פורמייקה מעובה -הכבושה בלחץ גבוהה משמשת כחומר גלם ללא צורך במצע, משמשת לייצור מחיצות, רהיטים, ציפוי מבנים ועוד. עמידה במים ובונדליזם. עובי הלוחות 3 עד 30 מילימטר ואף יותר.

פורמייקה לציפוי חיצוני - כל סוגי גימור פני השטח. עובי 0.8-1.2 מילימטרים.

פורמייקה לציפוי פנימי - מבריק. עובי 0.5 מילימטרים.

פורמייקה עמידה בכימיקלים - לרוב פורמיקה מעובה (1 עד 3 מילימטר) ומיועדת למעבדות ועוד.

בפורמייקה משתמשים בעיקר ברהיטים החשופים לשחיקה גבוהה. ודי ברור שנמצא אותם לא מעט כחומרי גלם לארונות מטבח ולחדרי אמבט השילוב של לביד הפורמייקה יחד עם לביד הסנדוויץ יוצר חומר גלם איכותי חזק ועמיד לאורך שנים. בעל כושר שחיקה גבוהה לשריטות והתקלפות הציפוי וכן עמידות גבוהה לרטיבות ולחות שניתן למצוא בעיקר במטבחים וחדרי אמבט. השימוש היומיומי במטבח הוצאה והכנסת כלים שונים היישר ולתוך ארונות המטבח מהווים שחיקה די גבוהה לציפוי ולכן חשוב לשים דגש על איכותו של לביד הפורמייקה ודי ברור שלא מומלץ ואפילו אסור להשתמש בלביד המלמין שבו כושר השחיקה שלו נמוך . מטבח עשוי מחומרי גלם איכותיים ישמר לאורך זמן ויראה תמיד חדש ורענן. שימוש בחומרי גלם זולים ולא מתאימים אמנם יעלה בהתחלה זול אבל מהר מאוד המטבח או ארון האמבט יראה את סוף חייו כרהיט.