מידע מקצועי
מלמין: שכבת ציפוי דקיקה היצוקה על גבי לוח. המלמין מגיע במגוון רב של דוגמאות וצבעים. ניתן למצוא את רובם גם בציפויי פורמייקה דבר המאפשר התאמה בין רהיטים שונים, אבל יש לשים לב שלא תמיד ההתאמה בינהם זהה לחלוטין. המלמין עמיד בחשיפה לקרינת השמש . למלמין עמידות נמוכה יותר מזו של הפורמייקה הן לגבי שחיקה והן לגבי סריטות. מלמין משמש ליצירת רהיטים זולים ביחס לציפויי הפורמייקה הפורניר ושאר הלבידים השונים. הוא תחליף פחות איכותי ללביד הסנדוויץ אבל עדיין אנשים רבים מוצאים אותו כמספק למדי. בדרך כלל משתמשים בו לבניית ארונות קיר, חדרי ארונות ספריות שולחנות עבודה כונניות ועוד. כשבעוד הוא אינו ממולץ בכלל בשימוש לבניית ארונות מטבח וארונות אמבט שם לא מן הנמנע שלביד זה יהיה חשוף למיים ולחות המאיצים עד כדי מאוד את שחיקתו מנפחים את הלביד עליו הוא מצופה ומחלישים אותו. כאמור ללביד כושר שחיקה נמוך ואין ממולץ כלל לשלבו בעת בניית המטבח החדש. השימוש היומיומי במטבח ישחק במהרה את הציפוי, והשקעה של כסף רב תרד לטימיון.

לרוב נוטים לטעות ולכנות את המלמין בשם סיבית. אז בואו נעשה סדר. מלמין כפי שאמרנו היא שכבת הציפוי שעל הלוח. הלוח שעליו בדרך כלל מודבקת שכבת הציפוי " המלמין" מכונה "שבבית" ולא כפי שרובנו מכנים "סיבית". סיבית מכונה בשמה המוכר כ - MDF עליו נדבר בהמשך.

בשבבית ניתן לראות את השבבים ממנה עשוי הלוח ומכאן שמו. החסרון הבולט של "השבבית" היא עמידות ללחות כך שאם הפלטה נרטבת אנו עלולים לגלות תהליך של התנפחות והתפורורות. לכן לרוב לא נמצא רהיטים העשוים מחומר גלם זה במקומות עם מגע ישיר של מים כמו חדרי אמבט. לתשומת לבכם ישנם דרגות איכות ללוחות מסוג זה המתבטאות באיכות הדחיסות של הלוח. לוח שבבית מצופה מלמין או בשמו הקצר "מלמין", זול בהרבה מחבריו לוחות הסנדוויץ והעץ המלא ולכן נפוץ בשימושו. למרות זאת לא נשכח שבריהוט לכל חומר גלם יש את השימוש שלו ולרוב איכותו של "המלמין" מספקת מאוד.